Indiana Line Diva 6 (czarny). Kolumna podłogowa.

  • Obserwuj produkt:
  • Producent: INDIANA LINE
  • Dostępność: Dostępność wymaga potwierdzenia przed zamówieniem Dostępność wymaga potwierdzenia przed zamówieniem

  • Historia ceny
  • 3 449,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

  • Zadzwoń i umów się na prezentację. Tel. 63 240-69-85
  • Możliwość kupna w systemie ratalnym - Raty 0% lub otrzymania rabatu
  • Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem Indiana Line
  • Na każdy zakup wystawiamy paragon lub fakturę vat 23%
  • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
  • Oferowany produkt jest nowy
  • Kompletne fabryczne wyposażenie
  • Bezpłatna wysyłka kurierem, wysyłany przez nas towar jest zawsze odpowiednio zabezpieczony
  • Cena za: 1 sztukę (możliwość kupna tylko w parach)

Kolumna podłogowa Indiana Line Diva 6

Podłogowa kolumna głośnikowa Diva 6 odzwierciedla ciągłe dążenie inżynierów marki Indiana do perfekcji. Celem nieustannie pozostaje połączenie najwyższej jakości produkcji z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów oraz konsekwentne ulepszanie swoich produktów. Takie podejście spowodowało, że Diva 6 pod wieloma względami przewyższa głośniki z podobnego przedziału cenowego. Na uwagę zasługuje m.in. nadzwyczaj duża, jak na gabaryty kolumny, skuteczność napięciowa. Dzięki temu Diva 6 efektywnie nagłośni przestrzeń, w której zostanie ustawiona, nawet przy niewielkich poziomach głośności.

Solidna obudowa z lekko pochylonym frontem
Obudowa kolumny Diva 6 składa się z dwóch części wykonanych z płyty MDF. Jedną z nich stanowi solidny lakierowany, odchylony ku tyłowi panel frontowy, który ma 30 mm grubości. Zwiększa on stabilność mechaniczną kolumny i zapobiega powstawaniu niepożądanych rezonansów, co wydatnie poprawia czytelność brzmienia. Wnętrze modelu Diva 6 skrywa aż cztery poprzeczne wzmocnienia, łączące wszystkie ściany. Dodatkowym wzmocnieniem jest zamknięta komora przetwornika średniotonowego. To wszystko sprawia, że drgania wewnętrzne z pracujących wooferów nie przenoszą się na ściany obudowy. Całość spoczywa na solidnych nóżkach odlewanych z aluminium, wyposażonych w gumowe izolatory drgań, które nadają kolumnie szlachetnego wyglądu oraz zapobiegają rozprzestrzenianiu się wibracji. Atrakcyjny design modelu Diva 6 podkreśla mocowana magnetycznie maskownica.

Udoskonalone przetworniki elektroakustyczne
Pod względem konstrukcyjnym mamy tutaj do czynienia z modelem 3-drożnym, opartym na przetwornikach podobnych do tych, które znalazły zastosowanie w kolumnach Diva 3 i Diva 5. Poszczególne przetworniki zostały jednak stworzone i zoptymalizowane specjalnie na potrzeby modelu Diva 6. Wszystkie z nich wyposażono w ferrytowe układy magnetyczne, a komplet czterech, obsługujący niskie i średnie częstotliwości, szczyci się membranami Curv, czyli wykonanych z plecionego polipropylenu. W porównaniu z modelami z poprzedniej generacji serii Diva (do której należała np. Diva 650), w Diva 6 zmienione zostały także m.in. kosze głośników. Mają teraz bardziej opływowe żebrowanie. Dzięki temu stawiają mniejszy opór powietrzu za membraną, co zmniejsza niepożądane rezonanse. Kosze doskonale współpracują z zawieszeniem Dual-Wave. Dzięki czemu cała konstrukcja nie tylko odpowiednio funkcjonuje, ale również wygląda wyjątkowo estetycznie.

Przetwarzanie niskich częstotliwości
Za przetwarzanie niskich częstotliwości są odpowiedzialne aż trzy przetworniki elektroakustyczne odznaczające się wklęsłymi nakładkami przeciwpyłowymi. Mają długie, niemal 15-milimetrowe, wielowarstwowe cewki i grube aluminiowe pierścienie linearyzujące indukcyjność. To zdecydowanie najmocniejsze układy napędowe, jakie do tej pory stosowano w kolumnach podłogowych Indiana Line. Pozwalają na uzyskanie dużych, liniowych wychyleń membran. Łączna objętość przemieszczanego przez nie powietrza jest porównywalna, a nawet większa niż dla modelu Diva 660 z poprzedniej generacji, który wyposażony był w parę znacznie większych, bo 6,5-calowych wooferów. Ponadto, ze względu na rozmiar każdej z membran przetworników niskotonowych zastosowanych w kolumnie głośnikowej Diva 6, poruszają się one wyjątkowo szybko i precyzyjnie, a do tego zachowują niski poziom zniekształceń, nawet przy dużym natężeniu generowanego dźwięku.

Specjalnie zaprojektowany głośnik średniotonowy
Model Diva 6 ma specjalnie zaprojektowany przetwornik średniotonowy, który został ulokowany nad sekcją niskotonową w wydzielonej i odpowiednio wytłumionej zamkniętej komorze. Jest więc odseparowany zarówno od przestrzeni rezonansowej układu bass reflex, jak i układu wooferów. Zastosowano w nim silny magnes ferrytowy o średnicy 90 mm oraz krótką, bo zaledwie 9-milimetrową cewkę. Przetwornik ten ma również miedziany pierścień zwarciowy umieszczony bezpośrednio w szczelinie magnetycznej. Z uwagi na silne nasycenie magnetyczne rdzenia i odpowiednie zastosowanie miedzi uzyskano niską indukcyjność i szeroko rozciągniętą charakterystykę przetwarzania. Na uwagę zasługuje także niski poziom zniekształceń pochodzących od żelaza obecnego w napędzie, które zazwyczaj ma negatywny wpływ na brzmienie.

Przetwornik wysokotonowy
Tweeter w modelu Diva 6 to konstrukcja, która stosowana jest również w innych kolumnach z nowej generacji serii Diva. Zapewnia on przestrzenne, otwarte i krystalicznie czyste wysokie tony. To zasługa strojenia z wykorzystaniem filtrów zwrotnicy zawierających wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory foliowe oraz radialnej komory tweetera, przeciwdziałającej rezonansom pojawiającym się za kopułką wysokotonową. Frontowy panel tweetera jest odlewany z aluminium i ma gumową powierzchnię. Przyczynia się to do poszerzenia sceny dźwiękowej i lepszego wypełnienia pomieszczenia sopranami. Co więcej, odpowiednie zestrojenie tweetera z głośnikiem średniotonowym zapewniło doskonałą homogeniczność oraz pełne brzmienie w kluczowym zakresie od 2 do 4 kHz.

Autorska konstrukcja górnego zawieszenia
Przetworniki średnio- i niskotonowe wykorzystują górny resor Dual-Wave. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne zapobiega rezonansowi układu zawieszenie-membrana podczas odtwarzania średnicy. Poszerza ponadto zakres liniowej pracy głośnika, co skutkuje dużo czystszym odtwarzaniem niskiego basu i jednocześnie zmniejsza zniekształcenia intermodulacyjne oraz poprawia artykulację środka pasma akustycznego. Odbija się to pozytywnie szczególnie na brzmieniu instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych. Dzięki rozwiązaniu Dual-Wave redukowane są też nierównomierności charakterystyki częstotliwościowej, które wynikają z rezonansu obrzeża membrany. Przyjemny dla oka wygląd zewnętrzny przetworników z Dual-Wave nawiązuje do konstrukcji profesjonalnych, estradowych z tzw. harmonijkowymi resorami.

Przetworniki z membraną Curv
W 3-drożnej kolumnie Diva 6 zarówno głośniki niskotonowe, jak i średniotonowy mają membranę wykonaną z materiału Curv (kompozyt polipropylenowy). Zastosowanie tego typu rozwiązania w przetworniku basowym zapewnia bardziej neutralne i precyzyjne przetwarzanie niskich tonów. Membrany te są produkowane na specjalne zamówienie wyłącznie dla firmy Indiana Line. Wykorzystanie membran Curv sprawia, że zarówno niskie jak i średnie tony generowane przez przetworniki elektroakustyczne w kolumnie Diva 6 są wyjątkowo czyste i naturalne. Co więcej, wyjątkowe własności zawieszenia Dual-Wave podkreślają wyborne brzmienie membran z tego kompozytu polipropylenowego.

Zoptymalizowana zwrotnica
Zwrotnica wykorzystywana w modelu Diva 6 została zaprojektowana od nowa i odpowiednio zoptymalizowana, co sprawia, że Diva 6 może współpracować praktycznie z każdym wzmacniaczem tranzystorowym. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały precyzyjnie dobrane m.in. na podstawie wielokrotnych pomiarów akustycznych, a następnie wielogodzinnych testów odsłuchowych. Dzięki temu odpowiedź częstotliwościowa jest precyzyjna i zbalansowana. Dopracowana filtracja w połączeniu z charakterystyką przetworników elektroakustycznych zastosowanych w modelu Diva 6 gwarantują również bardzo wyrównaną charakterystykę poza osią główną kolumny. Wpływa to na głębokie, a jednocześnie naturalne brzmienie z przestrzennymi wysokimi tonami, bez względu na otoczenie akustyczne, w jakim znajduje się kolumna.

Bass reflex w podstawie
Diva 6 ma obudowę bass reflex z otworem ulokowanym w podstawie. Rozwiązanie to pozwoliło wzmocnić energię niskich częstotliwości bez nadmiernego podbicia tego zakresu pasma akustycznego. Mamy tutaj strojenie z łagodnie opadającą, a jednocześnie nisko sięgającą charakterystykę basu. Częstotliwość rezonansowa wynosi zaledwie 36 Hz. Dzięki odpowiednio dobranym wooferom uzyskano porywającą dynamikę i szybki bas oraz doskonałą kontrolę, nawet podczas odtwarzania nagrań elektronicznych z wyraźnie podkreślonymi niskimi tonami. Zaletą otworu bass reflex skierowanego ku podłożu w porównaniu z przednim bass refleksem jest także to, że rezonanse i szumy generowane przez otwór są znacznie mniej słyszalne. Przy niewątpliwych atutach, jakimi cechuje się bas i średnica modelu Diva 6, ma to niebagatelne znaczenie.

100% poliestrowa włóknina tłumiąca
Wszystkie obudowy Indiana Line wypełnione są poliestrem - syntetyczną włókniną o wysokiej czystości, znanej ze świetnego tłumienia wewnętrznych rezonansów obudów głośnikowych, a także która jest wyjątkowo odporna na rozciąganie, wysychanie i wilgoć.

Aluring
Pierścień zwarciowy wykonany z czystego, znakomicie przewodzącego prąd elektryczny aluminium (1010). Został on umieszczony wewnątrz układu magnetycznego przetwornika nisko-średniotonowego. Przez linearyzację impedancji głośnika pozytywnie wpływa na brzmienie niskich i średnich częstotliwości pasma akustycznego, znacznie obniżając zniekształcenia nieliniowe. Pierścień ten absorbuje także ciepło emitowane z cewki głośnikowej, zwiększając jej obciążalność termiczną.

Cewki powietrzne i kondensatory foliowe
W celu podkreślenia wyjątkowo czystego i naturalnego brzmienia naszych kolumn głośnikowych zdecydowaliśmy się pozbyć kłopotliwych komponentów ze zwrotnicy głośnikowej tam, gdzie było to koniecznie – w filtrze głośnika wysokotonowego. We wszystkich modelach kolumn głośnikowych, w których ów filtr jest wykorzystywany, używamy wyłącznie cewek powietrznych i kondensatorów foliowych. Elementy te nie wprowadzają szkodliwych zniekształceń do filtrowanego sygnału tak, jak ma to miejsce w wypadku cewek z rdzeniem ferrytowym i kondensatorów elektrolitycznych.

Gumowa płyta czołowa tweetera
Autorska konstrukcja płyty czołowej głośnika wysokotonowego. Jest ona odlewana z aluminium i ma gumową powierzchnię (zamiast powszechnie stosowanego tworzywa sztucznego). Zapewnia właściwą dyspersję sopranów. Przyczynia się do poszerzenia sceny dźwiękowej i lepszego wypełnienia pomieszczenia wysokimi częstotliwościami.

Komputerowo optymalizowany projekt zwrotnicy
Wykorzystanie obliczeń numerycznych pozwoliło uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń oraz zmniejszyć straty mocy. Uzyskane rezultaty brzmieniowe były zweryfikowane przez wielogodzinne testy odsłuchowe. W układzie filtra głośnika wysokotonowego zastosowano wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory foliowe. Pozwoliło to uniknąć zniekształceń, często pojawiających się w wypadku kondensatorów elektrolitycznych czy cewek z rdzeniem ferrytowym. Cewki rdzeniowe, jeśli występują w zwrotnicy, mają rdzeń laminowany z żelaza o dużej zawartości krzemu, co minimalizuje zniekształcenia pochodzące od rdzeni żelaznych.

Membrana Curv
Curv to połączenie specjalnych włókien o dużej sztywności oraz dużym tłumieniu wewnętrznym. Jest to materiał formowany termicznie w profil stożka, co zapewnia to bardzo dobrą charakterystykę kierunkową dźwięku. Membrana Curv łączy zalety membran wykonywanych z tworzyw naturalnych (ciepłe i przyjemne brzmienie) z zaletami membran sztywnych (duża dynamika, precyzja i szerokie, wyrównane pasmo przenoszenia). Membrany z materiału Curv są ponadto odporne na wilgoć i charakteryzują się dużą wytrzymałością. Membrana Curv została użyta w głośnikach nisko-średniotonowych.

Obudowa MDF z poprzecznymi wzmocnieniami
Obudowy kolumn Indiana Line wykonane są z płyt MDF. Powstają przy użyciu najnowszych technik produkcji, co zapewnia im dużą precyzję wykonania, świetną powtarzalność i doskonałe parametry użytkowe na długie lata. MDF to materiał odporny na wilgoć, jest masywny i bardzo dobrze tłumi wszelkie rezonanse. Aby całkowicie usunąć niepożądane wibracje użyliśmy poprzecznych wzmocnień obudowy. Mają one postać poziomych pierścieni, które są rozmieszczone w kluczowych punktach na całej wysokości obudowy kolumny głośnikowej.

Pochylony front
Panel frontowy kolumny jest umieszczony w skrzyni w unikalny sposób – jest lekko pochylony do tyłu, ponieważ został osadzony w skrzyni¬ – płycej na dole, a głębiej na górze. Rozwiązanie to nie jest stosowane przez innych producentów w modelach oferowanych w podobnym segmencie cenowym. Przedni panel ma jednocześnie stałą grubość, która ma różną wartość, zależnie od modelu kolumny głośnikowej Indiana Line dochodzącą do nawet 30 mm, co przyczynia się do zwiększenia stabilności mechanicznej kolumny i zapobiega powstawaniu niepożądanych drgań, a ponadto przyczynia się do uzyskania przejrzystego brzmienia.

Radialna komora tłumiąca
Radialna tylna komora tłumiąca, która zapobiega powstawaniu szkodliwych odbić dźwięku pod kopułką głośnika wysokotonowego, a jednocześnie umożliwia mu osiągnięcie niskiej częstotliwości rezonansowej. Niewielkich rozmiarów, ale jednocześnie silny magnes tweetera otoczony jest dookoła przestrzenią, w której – z racji jej kształtu – nie mogą powstawać fale stojące, co ma miejsce w wypadku klasycznych komór tylnych umieszczonych w osi kopułki.

Zawieszenie Dual-Wave
Górny resor Dual-Wave to autorskie, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie membrany, które poszerza zakres liniowej pracy głośnika. Zmniejsza zniekształcenia szczególnie w niskich basowych rejestrach, a także poprawia artykulację środka pasma akustycznego. Przekłada się to na poprawę brzmienia instrumentów, szczególnie tych perkusyjnych, strunowych i akustycznych. Dzięki rozwiązaniu Dual-Wave redukowane są też nierównomierności charakterystyki częstotliwościowej, które wynikają z rezonansu obrzeża membrany, bez konieczności jego lakierowania. Przetworniki z zawieszeniem Dual-Wave to również przyjemny dla oka wygląd, który nawiązuje do profesjonalnych konstrukcji stosowanych m.in. na estradach i wyposażonych w tzw. resory harmonijkowe.

  • 3-drożna konstrukcja podłogowa
  • Obudowa z MDF z odchylonym frontem o grubości 30 mm
  • Magnetycznie mocowane maskownice w kolorze czarnym
  • Głęboko zoptymalizowana konstrukcja zwrotnicy
  • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 300 Hz i 3,5 kHz
  • 26-milimetrowy tweeter z jedwabną kopułką i radialną komorą tłumiącą
  • 150-milimetrowy przetwornik średniotonowy z membraną Curv
  • Trzy 150-milimetrowe przetworniki niskotonowe z membraną Curv
  • Dual-Wave – autorska konstrukcja górnego zawieszenia membrany woofera i midwoofera
  • Port bass reflex w podstawie
  • Pasmo przenoszenia: od 35 Hz do 23 kHz
  • Wykończenie: czarne matowe lub drewniana okleina z białym frontem
  • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 160 W
  • Czułość: 93 dB (2,8 V/1 m)
  • Wymiary (W x S x G): 957 x 220 x 335 mm
  • Masa: 18,5 kg

Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.