Teac UD-701N (srebrny). Odtwarzacz sieciowy/DAC.

 • Obserwuj produkt:
 • Producent: TEAC
 • Dostępność: Pod zamówienie. Przed zamówieniem potwierdź dostępność Pod zamówienie. Przed zamówieniem potwierdź dostępność

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 17 499,00 zł brutto
 • 14 299,00 zł / szt.
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Odtwarzacz sieciowy/DAC Teac UD-701N

TEAC HR Streamer umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości ze smartfonów i tabletów,
Teac HR Streamer to aplikacja do sterowania siecią naszego własnego projektu, która obsługuje Open Home. Dzięki możliwości tworzenia bibliotek poprzez wczytywanie danych graficznych i znaczników muzycznych utworów przechowywanych na serwerze NAS, możliwe jest intuicyjne i szybkie wybieranie utworów. Możesz wybierać utwory i dodawać je do list odtwarzania swobodnie przechodząc między usługami w chmurze i sieciami lokalnymi, włączając w to materiał audio przechowywany na nośnikach NAS i flash USB, a także źródła FLAC i MQA z sieciowych serwisów Tidal i Qobuz. TEAC HR Streamer może być używany na urządzeniach z systemem iOS i Android.

 • Nowo opracowany dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma)
 • Dual mono, w pełni zbalansowana struktura obwodu zapewnia doskonałą separację kanałów
 • Odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM (USB DAC i odtwarzacz sieciowy)
 • Przedwzmacniacz z 4 wejściami cyfrowymi i dwiema parami wejść liniowych RCA/XLR
 • 4-pinowy wzmacniacz słuchawkowy XLR (zbalansowany / aktywna masa)
 • Dekoder MQA, obsługujący również wejścia cyfrowe odtwarzacza CD
 • Konwersja w górę do częstotliwości próbkowania 2/4/8× za pomocą RDOT-NEO
 • Odbiornik Bluetooth® obsługuje kodeki LDAC, aptX™ HD i inne kodeki wysokiej rozdzielczości
 • Zgodny ze standardami OpenHome i obsługuje Roon Ready
 • Obsługuje Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)
 • Unikalne obwody bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD2
 • Obwody przedwzmacniacza analogowego o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem TEAC-QVCS

Nowy, dyskretny przetwornik DAC TEAC ΔΣ (Delta Sigma) Zamiast używać generycznego układu DAC, opracowaliśmy dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma) składający się z dyskretnych obwodów, które wykorzystują układy FPGA zawierające opracowane przez nas oryginalne algorytmy. Sygnały analogowe są wysyłane z wysoką jakością dźwięku, a sygnały DSD bez wpływu na ich pierwotny kształt. Sygnały PCM są przesyłane po przepuszczeniu przez modulator ΔΣ i konwersji na sygnały 1-bitowe. Tak szerokie i idealnie czyste pola dźwiękowe, które można zrealizować właśnie dzięki dyskretnej konstrukcji, to szczytowe osiągnięcie TEAC.
Dzięki dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu TEAC ΔΣ możliwe jest odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM.

Struktura dual mono W całym urządzeniu zastosowano strukturę dual mono, od obwodu mocy z niezależnymi transformatorami toroidalnymi z rdzeniem lewym i prawym, po sekcję przetwornika cyfrowo-analogowego i analogowy stopień wyjściowy. Ta podwójna struktura, która ma kompletne obwody mono dla każdego z dwóch kanałów, zapobiega zakłóceniom między lewym i prawym kanałem, umożliwiając realizację bogatej ekspresji muzycznej, która odtwarza poczucie przestrzeni i wymiaru.

W pełni zbalansowana transmisja na każdym etapie W pełni zbalansowana transmisja zarówno lewego, jak i prawego analogowego sygnału wyjściowego po konwersji C/A przez końcowy stopień wyjściowy w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stosunku sygnału do szumu i poprawy zakresu dynamiki. Sygnały są przesyłane w czystszym stanie bez utraty poczucia przestrzeni, które mają źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Cztery transformatory z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności Oprócz 2 transformatorów z rdzeniem toroidalnym dla niezależnych sygnałów analogowych lewego i prawego kanału, oddzielne transformatory z rdzeniem toroidalnym są również używane zarówno w module sieciowym, jak i w sekcji sterowania cyfrowego. Do modułu sieciowego dostarczana jest stabilna energia elektryczna, która wymaga zaawansowanego przetwarzania, poprzez wzmocnienie zasilania sekcji modułu sieciowego zasilaniem liniym.

Analogowy przedwzmacniacz z 2 wejściami liniowymi RCA/XLR i 4 wejściami cyfrowymi UD-701N to nie tylko odtwarzacz sieciowy / DAC USB, który wykorzystuje dwa zestawy koncentrycznych i optycznych wejść cyfrowych, ale również może służyć jako wysokiej jakości przedwzmacniacz analogowy, wykorzystując dodatkowe analogowe wejścia audio RCA i XLR, które umożliwiają użytkownikom podłączenie konwencjonalnych źródeł dźwięku. TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) to regulator głośności wzmacniacza o zmiennym wzmocnieniu z czterema niezależnymi obwodami dla lewego, prawego, dodatniego i ujemnego (L+, L−, R+ i R−). Sprawia, że ścieżka sygnału ​​jest możliwie najkrótsza, co zapobiega degradacji sygnałów audio spowodowanej przeciągnięciem ich przez długie ścieżki sygnałowe. Poziom głośności można regulować w bardzo precyzyjnych odstępach co 0,5 dB.

Udoskonalone obwody bufora wyjścia prądowego TEAC-HCLD2 TEAC-HCLD2 to udoskonalone wersje naszych obwodów bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD (TEAC High Current Line Driver). Podnoszą one aktualne możliwości transmisji, które są niezwykle istotne w analogowych obwodach wyjściowych. Każdy kanał ma dodatnią i ujemną strukturę dwuobwodową ze wzmacniaczami z buforem diamentowym, które mają możliwość przenoszenia prądu o wysokim napięciu. Zasilanie jest różne dla wyjścia zbalansowanego i równoległe dla wyjścia niezbalansowanego. Dzięki większym możliwościom zasilania prądem sygnał przesyłany jest bez uszczerbki na dynamice.

Wzmacniacz słuchawkowy XLR, który można przełączać między zbalansowaną a aktywną masą W dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym zastosowano łącznie cztery bufory diamentowe, po jednym w każdym lewym, prawym, dodatnim i ujemnym obwodzie, umożliwiając podłączenie słuchawek z napędem zbalansowanym. Podczas pracy w trybie pojedynczej końówki, zasilając wzmacniacze równolegle, mogą one zapewnić mocniejsze wysterowanie niż zwykłe wzmacniacze słuchawkowe z jedną końcówką. Umożliwia to wykorzystanie potencjału wielu typów słuchawek, w tym słuchawek o wysokiej impedancji 600 Ω. Uziemienie aktywne to metoda napędu, oparta na zasadach połączenia balansowego, która zbliża się do 0 V poprzez połączenie złącza COLD z masą i wymuszenie uziemienia za pomocą obwodu wzmacniacza. Nie tylko zapewnia to lepsze uziemienie niż przy użyciu zwykłego uziemienia, ale można również wytłumić wpływ zakłóceń pochodzącego z zasilania. Obniżając poziom zakłóceń, możemy spodziewać się pogłębienia ciszy, co pozwoli na bardziej intymne odczucie oddechu artystów i faktury dźwięków.

Pełny dekoder MQA, który obsługuje również wejścia cyfrowe MQA (Master Quality Authenticated) to wysokiej jakości kodek audio, który umożliwia odtwarzanie na tym samym poziomie jakości, co studyjne urządzenia masterujące. UD-701N jest wyposażony w dekoder MQA, który kontroluje przebiegi poddane konwersji C/A z dokładnością do 5 ms w celu uzyskania przebiegów analogowych, które są wierne oryginalnym nagraniom. Odtwarzany dźwięk, który dla ludzkiego ucha wydaje się oryginalny, można uzyskać poprzez znaczne zmniejszenie „rozmycia dźwięku”, które pojawia, gdy dźwięki zaczynają się nagle i w innych przypadkach, gdy różnice w ciśnieniu dźwięku są ekstremalne. Ten dekoder, oprócz odtwarzania plików i sieci, pozwala dekodować dane MQA z wejść cyfrowych. Odtwarzanie płyt CD MQA jest możliwe po podłączeniu wyjścia cyfrowego odtwarzacza CD do UD-701N.

Konwersja w górę Funkcja konwersji w górę wykorzystuje technologię RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO) do płynnego wzmacniania cyfrowych sygnałów audio PCM i konwersji ich częstotliwości próbkowania 2, 4 lub 8 razy (maksymalnie 384 kHz). RDOT wykorzystuje analogową metodę interpolacji z wykorzystaniem logiki fluencji. Jest to technologia opracowana w celu umożliwienia odtwarzania częstotliwości wyższych niż 20 kHz, które są tracone przez sygnały cyfrowe 44,1 kHz/48 kHz. Na podstawie odczytanych informacji generowane są analogiczne dane pomiędzy próbkami przebiegu, co również skutkuje danymi powyżej 20 kHz.

Odbiornik Bluetooth® obsługuje LDAC, aptX™ HD i inne formaty transmisji o wysokiej rozdzielczości Oprócz kodeków LDAC™ i LHDC, które mogą przesyłać dane audio w jakości uważanej za wysoką rozdzielczość (96kHz/24-bit), obsługiwany jest również Qualcomm® aptX™ HD, który umożliwia transmisję sygnałów 48kHz/24-bity. Oczywiście obsługiwane są również popularne kodeki AAC, Qualcomm® aptX™ i SBC, dzięki czemu można z łatwością cieszyć się wysokiej jakości bezprzewodowym odtwarzaniem ze smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy audio.

Obsługa popularnych i wygodnych usług sieciowych, w tym OpenHome i Roon Ready UD-701N może współpracować ze wspólnymi aplikacjami sterującymi obsługującymi OpenHome. UD-701N pozwala zarządzać listami odtwarzania za pomocą aplikacji TEAC HR Streamer i innych aplikacji sterujących OpenHome. Obsługiwane jest również odtwarzanie bez przerw (gapless). Ponadto urządzenie jest przygotowane do współpracy z aplikacją Roon dostarczaną przez RAAT (Roon Advanced Audio Transport). Można korzystać z takich funkcji, jak odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, łatwa i wygodna obsługa za pomocą aplikacji oraz zsynchronizowane odtwarzanie w wielu pomieszczeniach.

Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe) Ten model współpracuje ze Spotify Connect, Tidal i Qobuz, które są sieciowymi usługami strumieniowania muzyki, umożliwiającymi słuchanie nagrań w bezstratnej jakości CD (44,1 kHz/16-bitów).
* Tidal Connect zostanie dodany w aktualizacji oprogramowania sprzętowego udostępnionej po wydaniu produktu.

Technologia transferu Bulk Pet USB zapewnia stabilną transmisję danych Podczas przesyłania dużych ilości danych cyfrowych za pomocą kabla USB ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości powstają duże niespójności w obciążeniu przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Ponadto mogą występować zaniki dźwięku i inne problemy. Korzystając z technologii przesyłania Bulk Pet USB, ta sama ilość danych jest przesyłana ze stałą prędkością, wyrównując obciążenia przetwarzania po obu stronach i zapewniając stabilną transmisję danych. Ponieważ zmiany warunków obciążenia komputera mogą również wpływać na jakość dźwięku, można wybrać jeden z czterech wstępnie ustawionych trybów transmisji, aby wybrać preferowaną jakość dźwięku.

Cechy konstrukcyjne zapobiegające wibracjom Do utrzymania transformatorów, które mogą łatwo powodować drgania, zastosowano pływającą konstrukcję, odizolowaną od dolnego panelu. Długości wszystkich żeberek bocznych paneli, które służą do rozpraszania ciepła, zostały również dostosowane tak, aby zapobiec generowaniu wibracji.
Oprócz użycia minimalnej liczby śrub mocujących płytkę drukowaną, oryginalne nóżki TEAC, które wykorzystują nowy mechanizm, aby zapewnić luz w miejscu styku z dolnym panelem, służą do dokładnego tłumienia wibracji, które wpływają na jakość dźwięku.

TEAC HR Audio Player, obsługuje odtwarzanie DSD 22,5 MHz To bezpłatne, dedykowane oprogramowanie może być używane do łatwego odtwarzania materiałów źródłowych 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM, które reprezentują nową generację źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, z komputerów z systemami operacyjnymi Windows i iOS. Uruchamiając oprogramowanie i wybierając UD-701N podłączony kablem USB, cyfrowe dane audio mogą być przesyłane w optymalnych warunkach. Oprogramowanie jest przeznaczone do użytku z tym modelem i nie ma powodów, aby martwić się o problemy, które często występują w ustawieniach audio USB, w tym „brak dźwięku wyprowadzanego nawet po rozpoznaniu przetwornika DAC USB” i „konwersja dźwięku w dół, gdy to jest wyjście.”

Specyfikacja techniczna:

Sekcja DAC
DAC TEAC ΔΣ Dyskretny DAC × 2
Konwersja w górę: 2xFs / 4xFs / 8xFs (maksymalnie 384 kHz)

Zbalansowane analogowe wejścia audio
Złącza XLR × 1 para
Impedancja wejściowa: 50kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 5 Vrms

Niezbalansowane analogowe wejścia audio
Złącza RCA (pozłacany) × 1 para
Impedancja wejściowa: 25kΩ
Maksymalny poziom wejściowy: 2,5 Vrms

USB
Typ B × 1 (zgodne z USB2.0)
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24/32bit 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192k / 352,8k / 384kHz
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz

Cyfrowe wejście Coaxial
Złącza RCA (pozłacany) × 2 pary
Poziom wejściowy: 0.5Vp-p
Impedancja wejściowa: 75Ω
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
– DSD: 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)

Cyfrowe wejście Optical
Złącze prostokątne (TOS) × 2 pary
Poziom wejściowy: –24,0 do –14,5dBm szczyt
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
– DSD: 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)

ETHERNET
Złącze RJ-45 × 1 (1000Base-T)
Obsługiwane formaty:
– PCM: 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
Obsługiwane formaty:
– PCM bezstratny: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
– DSD bezstratny: DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowany dźwięk MP3, AAC (kontener m4a)

Nośniki flash USB
Złącza USB typu A × 2 (przód × 1, tył × 1, zgodne z USB2.0)
Obsługiwany system plików: FAT32, exFAT i pojedyncza partycja NTFS
Obsługiwany format pliku:
– PCM: 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
– DSD: 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
Obsługiwane formaty plików:
– PCM bezstratny FLAC: Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
– DSD bezstratny: DSF, DSDIFF (DFF), DoP
Skompresowany dźwięk MP3, AAC (kontener m4a)

Bluetooth®
Wersja 4.2
Klasa wyjściowa: Class2 (zasięg: 10m)
Obsługiwany profil: A2DP, AVRCP
Obsługiwany kodek: A2DP LDAC, LHDC, AAC, SBC, dźwięk Qualcomm®aptX™/dźwięk HD
Ochrona treści A2DP: SCMS-T
Liczba zapisanych parowania Maksymalnie 8

Zbalansowane wejście audio
Złącza XLR (pozłacane piny) × 1 para
Impedancja wyjściowa: 220Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
– 4.0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
– 12Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, zmienna)

Niezbalansowane wejście audio
Złącza Pin RCA (pozłacany) × 1 para
Impedancja wyjściowa: 180Ω
Ustawienia poziomu wyjściowego: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
Maksymalny poziom wyjściowy: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
– 4.0Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
– 6,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, zmienna)

Słuchawkowe wejście zbalansowane
Złącze 4-stykowe XLR × 1
Przyporządkowanie styków: Pin1: L+, Pin2: L–, Pin3: R+, Pin4: R–

Słuchawkowe wejście niezbalansowane
Złącze stereo 6,3 mm (złota płytka) × 1

Maksymalna moc wyjściowa gniazda słuchawkowego
Zbalansowane: 700mW + 700mW (obciążenie 32Ω)
Niezbalansowane: 500mW + 500mW (32Ω × 1 obciążone)
Obsługiwana impedancja: 16 do 600 Ω

Wejście zegara synchronizacji
Złącze BNC (pozłacane) × 1
Częstotliwość wejściowa: 10 MHz
Impedancja wejściowa: 50Ω
Poziom wejściowy:
– Fala prostokątna Odpowiednik TTL
– Fala sinusoidalna od 0,5 do 1,0 Vrms

Wejście wyzwalacza (12 V TRIGGER IN)
Gniazdo minijack 3,5 mm mono × 1
Poziom wejściowy: 12V, 1mA

Wyjście wyzwalacza (12V TRIGGER THRU)
Gniazdo minijack 3,5 mm mono × 1
Poziom wyjściowy: 12V
Maksymalny prąd zasilania: 100mA

Parametry audio
Sygnał wejściowy: 192 kHz/24-bit PCM, wyjście pomiarowe: RCA, filtr dolnoprzepustowy DAC: włączony
Pasmo przenoszenia: 5 Hz do 80 000 Hz (+1dB/–5dB)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,002%
Stosunek sygnału do szumu: 108dB (waga A, 1kHz)

Ogólne
Zasilanie: AC120V, 560Hz (USA/Kanada) / AC230V, 50Hz (Wielka Brytania/Europa)
Pobór prądu: 40W
Pobór prądu w trybie czuwania: 0,4 W
Wymiary: gabarytowe 444 (szer.) × 111 (wys.) × 334 (głęb.) mm (w tym występy)
Waga: 11,8 kg
Temperatura pracy: +5℃ do +35℃
Zakres wilgotności roboczej: 5% do 85% (bez kondensacji)
Zakres temperatury przechowywania: –20℃ do +55℃

Akcesoria w zestawie
Przewód zasilający,
Pilot (RC-1330),
Baterie AAA × 2,
Instrukcja obsługi,
Podnóżek x 3