Dynaudio Special Forty (ebony). Kolumny podstawkowe.

  • Obserwuj produkt:
  • Producent: DYNAUDIO
  • Dostępność: Dostępność wymaga potwierdzenia przed zamówieniem Dostępność wymaga potwierdzenia przed zamówieniem

  • Historia ceny
  • 7 450,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

  • Zadzwoń i umów się na prezentację. Tel. 63 240-69-85.
  • Możliwość kupna w systemie ratalnym - Raty 0% lub otrzymania rabatu.
  • Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem Dynaudio.
  • Na każdy zakup wystawiamy paragon lub fakturę vat 23%.
  • Gwarancja: 8 lat (2 lata standard + 6 po rejestracji produktu).
  • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.
  • Oferowany produkt jest nowy.
  • Kompletne fabryczne wyposażenie.
  • Bezpłatna wysyłka kurierem, wysyłany przez nas towar jest zawsze odpowiednio zabezpieczony.
  • Cena za: 1 sztukę (możliwość kupna tylko w parach).

Kolumna podstawkowa Dynaudio Special Forty

Najnowocześniejsze technologie akustyczne w klasycznym wzornictwie Dynaudio. 
Ten jubileuszowy zestaw głośnikowy stanowi ucieleśnienie dorobku 40 lat prac badawczych naszej firmy, a jednocześnie wizytówkę najbardziej uznanych technik i technologii Dynaudio w ich najnowocześniejszym wydaniu.

Laury nie są po to, by na nich spoczywać.
Nadal siebie zaskakujemy. Niektórym pewnie wystarczyłoby odcinanie kuponów i chwalenie się sukcesami po 40 latach nieustannych innowacji. Nam - nie. W rzeczywistości jesteśmy coraz bardziej głodni nowych technik i technologii. Dlatego właśnie opracowaliśmy model Special Forty: pragnęliśmy powrócić do tych innowacji i sprawdzić, co tym razem można by zrobić inaczej. Nie znajdziesz tutaj żadnych rewolucji. Odkryjesz natomiast spojrzenie na naszą historię z pewnymi wzmiankami dotyczącymi przyszłości. Special Forty to klasyczne Dynaudio: cały kunszt, przywiązanie do szczegółów i bezgraniczne zamiłowanie do autentyczności dźwięku, jakich można od nas oczekiwać. To wybór dla konesera; prosta para pasywnych zestawów głośnikowych. Nie chodzi tu jednak o to, aby spojrzeć wstecz, roniąc łezkę nad minionym triumfem i pozostawić wszystko tak, jak było. Chodzi o to, aby ten triumf stał się trampoliną, z której wybijemy się z nowym, przełomowym zestawem.

Największe hity… stworzone ponownie
Potrafimy budować całkiem dobre zestawy kompaktowe. Zawsze nam wychodziły. Dlatego też, jako ukłon w stronę klasyków takich, jak Special One, Special Twenty-Five, Crafft oraz Contour 1.3SE, zadbaliśmy o integralność konstrukcji Special Forty, nawet jeśli uczyniliśmy ją niezwykle zaawansowaną.

Oczywiście nie byłby to zestaw jubileuszowy, gdyby nie zawierał przynajmniej niektórych z naszych największych hitów. Nie zebraliśmy jednak po prostu starych członków zespołu, aby grać te same stare przeboje, bez żadnych zmian. Wszystko zostało ponownie zmiksowane, zremasterowane i ponownie zaaranżowane, aby przenieść najlepsze dokonania z przeszłości w rok 2017 - z myślą o przyszłości.

Dlatego właśnie mamy tu () jedną z naszych klasycznych konstrukcji zwrotnicy wyposażoną w unikalną technologię dopasowania fazy i impedancji. Zwrotnica fachowo rozdziela sygnał między woofer a tweeter, dzięki czemu obydwa głośniki przetwarzają tylko te częstotliwości, które powinny i w których najlepiej się sprawdzają. Jej specjalnie dobrane elementy zapewniają optymalizację impedancji, a ponieważ obydwa przetworniki cechują się poszerzonym pasmem w celu uzyskania lepszej charakterystyki w punkcie podziału, efekt końcowy jest niemal hipnotyzujący.

Utwór pozostaje bez zmian
W zestawach Special Fortygłośnika głównego wykonana jest z naszego materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu). Materiał MSP pozwala uzyskać dokładnie taką kombinację sztywności, tłumienia i stabilności, która zapewnia jak najwierniejszą reprodukcję dźwięku. W przeciwieństwie do innych materiałów używanych do budowy membran, jego właściwości nie ulegają zmianie z biegiem czasu, dzięki czemu Twoje zestawy głośnikowe Special Forty będą nadal pięknie grać, gdy nadejdzie kolejny jubileusz.

Membrana cechuje się skrupulatnie opracowanym symetrycznym wychyłem w celu uzyskania jeszcze lepszej charakterystyki w paśmie średniotonowym. Za membraną znajduje się nasze asymetryczne zawieszenie dolne - pasywny tłumik częstotliwości harmonicznych. Jego działanie polega na minimalizowaniu wyższych harmonicznych tak, aby jeszcze bardziej poprawić jakość dźwięku i umożliwić nie tylko rozpoznanie poszczególnych elementów muzycznych, ale i poszczególnych instrumentów w orkiestrze. (Dzięki temu sekcja trzecich skrzypiec może wreszcie mieć swój dzień.) Podobnie też jak w przypadku pozostałych membran MSP, ma ona konstrukcję jednoczęściową (widać to dzięki specjalnym żebrom równoważącym rozmieszczonym wokół centralnej kopułki przeciwpyłowej). Dzięki temu można było uzyskać niezwykle solidne połączenie z cewką drgającą oraz stabilizację jej kształtu, co jest niezwykle ważne, gdy na pokrętle głośności zbliżasz się do godziny 11.

Dzieje się to wszystko w naszym specjalnym koszu AirFlow, elemencie, który stabilnie mocuje napęd głośnika do obudowy. Jego opracowanie było jednym z tych momentów, zdarzających się kilkakrotnie każdego tygodnia w ośrodku Dynaudio Labs, kiedy nasi inżynierowie mogli zakrzyknąć „Eureka!” (często słyszymy, jak świętują, z okien po drugiej stronie zakładowej uliczki). Poprosiliśmy ich o zmniejszenie wewnętrznych odbić i zwiększenie ruchu powietrza bez obniżania sztywności kosza i jego stabilności. Oto, jakie genialne rozwiązanie wymyślili.

Przepływ powietrza rządzi
Nowy głośnik wysokotonowy Esotar Forty przenosi kontrolę ruchu powietrza na wyższy poziom. Wprawia on powietrze w ruch na swój naturalny, przyjemny dla ucha sposób, z przodu kopułki powleczonej materiałem o utajnionym składzie (DSR , Dynaudio Secret Recipe), jednak z tyłu również dzieje się wiele zaawansowanych technicznie rzeczy.

Przyjrzyjmy się konstrukcji nowego kanału powietrznego. Jest to wyprofilowany otwór wentylacyjny z tyłu hybrydowego układu magnesów, który pozwala uzyskać więcej przestrzeni w komorze tylnej. W tej przestrzeni możemy umieścić więcej materiału wytłumiającego, i zmniejszyć przeciwciśnienie, podczas gdy jego kształt optymalizuje przepływ powietrza tłoczonego przez tylną powierzchnię kopułki.

Następnie mamy wylot: sprzężony akustycznie układ uwalniania ciśnienia. Znajduje się on pod cewką drgającą a jego działanie polega na obniżaniu niepożądanego wzrostu ciśnienia, który mógłby zakłócić ruch cewki. Nie dopuszczając do powstawania tych porcji powietrza zmniejszamy rezonans, co w efekcie pozwala uzyskać większy potencjał reprodukowania szczegółów.

Optymalizacja strumienia magnetycznego i formowanie wiązki dźwięku
Uwielbiamy igrać z prawami fizyki. Oczywiście, fizyka w końcu (zazwyczaj) wygrywa, jednak prawie zawsze udaje się nam ją skłonić, aby zadziałała po naszej myśli. Tak było z naszymi układami magnesów.

Magnes odgrywa ważną rolę w przetwarzaniu energii elektrycznej przepływającej ze wzmacniacza do cewki drgającej na fizyczny ruch posuwisto-zwrotny membrany przetwornika. Ruch ten ma bardzo małą amplitudę i odbywa się bardzo szybko (szczególnie w tweeterze), dlatego, aby usłyszeć pełnię wciągających detali i emocji w muzyce, niezbędne jest mnóstwo finezji w praktycznej realizacji tego układu.

Za kulisami głośnika niskotonowego
W głośniku niskotonowym udało się nam osiągnąć odpowiedni poziom finezji dwoma sposobami: umieszczając magnes wewnątrz cewki drgającej i manipulując samą energią magnetyczną.

Inni producenci z reguły umieszczają magnes na zewnątrz cewki, pozostawiając pustą przestrzeń wewnątrz karkasu. Umieszczenie magnesu wewnątrz cewki pozwala utrzymać energię magnetyczną (strumień magnetyczny) w optymalnym położeniu, w którym otacza on cewkę drgającą, czyli tam, gdzie powinna się znajdować. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać moc magnesu przy określonej masie. Pozwala to również zminimalizować wewnętrzne odbicia, ponieważ dźwięk napotyka mniejszą ilość materiału, od którego może się odbijać wewnątrz przetwornika.

Drugi sposób to użycie magnesów hybrydowych w celu zyskania jeszcze lepszej kontroli nad strumieniem magnetycznym i ruchem cewki drgającej. Niezwykle potężny magnes neodymowy wykonany z pierwiastków ziem rzadkich odpowiada za muskulaturę napędu, namiętnie generując mnóstwo strumienia magnetycznego, podczas gdy magnes ferrytowy temperuje ten entuzjazm, delikatnie kierując strumień tam, gdzie dokładnie jest potrzebny. Efekt? Symetryczne wychylenie, obniżenie drugiej harmonicznej i jeszcze większa dokładność i autentyczność dźwięku.

Nowe wersje wykończenia na rok 2020
Wielokrotnie nagradzany zestaw głośnikowy Dynaudio, Special Forty, otrzymał odświeżony wygląd dzięki dwóm nowym, oszałamiającym wersjom wykończenia. Black Vine to uderzający kontrast ciemnego forniru przeszywanego jaskrawym kolorem pomarańczowym, podczas gdy Ebony Wave to urzekająco falujące podejście do klasycznego wykończenia z twardego drewna.

Obydwa rodzaje forniru zostały wykonane przez człowieka zgodnie ze specyfikacjami Dynaudio, z zapewnieniem całkowitej spójności wzornictwa między parami głośników. Poziom wykończenia jest po prostu zdumiewający - prezentują się gładko jak szkło i lśnią jak luksusowy antyk. Dokładnie tak, jak można się było spodziewać po narodzie fanatyków projektowania.

Najważniejsze cechy produktu:

  • Esotar Forty Nowy głośnik wysokotonowy Esotar Forty maksymalizuje przepływ powietrza jeszcze bardziej go udoskonalając, a jego niska częstotliwość rezonansowa pomaga wygładzić przejście do pasma głośnika niskotonowego.
  • Głośnik niskotonowy o średnicy 17 cm Nasz najlepszy 17-centymetrowy głośnik niskotonowy. Oparty na rozwiązaniach zastosowanych w serii Confidence i Evidence, wykorzystuje wyrafinowany hybrydowy układ magnesów w celu zmniejszenia zniekształceń i zwiększenia mocy.
  • Zwrotnica pierwszego rzędu Dzięki technologii wyrównania fazowego i impedancji ta klasyczna topologia zwrotnic Dynaudio utrzymuje szczytową pozycję w swojej klasie.
  • Specjalne wersje wykończenia Ekskluzywne wykończenie Black Vine zestawów Special Forty uderza kontrastem ciemnego forniru przeszywanego jaskrawym kolorem pomarańczowym, podczas gdy Ebony Wave to urzekająco pofalowane podejście do klasycznego wykończenia z twardego drewna. Obydwie wersje wzornicze są zarówno uderzające, jak i piękne, a na dodatek są unikalne dla każdego zestawu głośnikowego.


Specyfikacja techniczna

  • Czułość: 86 dB (2,83 V / 1 m)
  • Moc wyjściowa wg IEC: 200 W
  • Impedancja: 6 omów
  • Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 41 Hz – 23 kHz
  • Konstrukcja obudowy: bass-reflex z wylotem z tyłu
  • Zwrotnica: 2-drożna
  • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 2000 Hz
  • Głośniki
    - niskotonowe: Membrana MSP o średnicy 17 cm
    - wysokotonowy: Esotar Forty z kopułką o średnicy 28 mm
  • Masa: 8,1 kg / 17,9 funta
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 198 x 360 x 307 mm / 7,8 x 14,2 x 12,1 cala
  • Wymiary ze stopami i maskownicą (szer. x wys. x gł.): 198 x 360 x 322 mm / 7,8 x 14,2 x 12,7 cala

Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.